Leksykon prawno-budowlany. BHP w budownictwie od A - Z

Dostępność: ostatnie egzemplarze
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 44,00 zł 44.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Najważniejsze zagadnienia i unormowania prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w budownictwie w jednym tomie od A do Z.

"Leksykon prawno-budowlany" zawiera ponad 1600 uporządkowanych alfabetycznie haseł, dane terminologiczne przyjęte z obowiązujących przepisów prawnych oraz z Polskich Norm z zakresu bezpieczeństwa pracy, techniki i technologii z dziedzin budowlanych, według stanu prawnego na dzień 31.10.2009 r. Na końcu książki znajduje się wykaz aktów prawnych, a także indeks haseł mający ułatwić Czytelnikowi odnalezienie interesującego go terminu lub zagadnienia.

Grażyna Świderska zebrała w jednym tomie w formie artykułów hasłowych najważniejsze zagadnienia i unormowania prawne związane z bezpieczeństwem i higieną pracy w budownictwie. Znalazły się tam takie hasła, jak: adaptacja budynku, obowiązki rzeczoznawcy bhp, wysokość pomieszczenia higieniczno-sanitarnego oraz setki innych. Autorka zadbała, by bogactwo artykułów hasłowych szło w parze z ich jasnością i przejrzystością. Tam, gdzie było to możliwe, skomplikowany język aktów prawnych przełożyła na własny. W pozostałych przypadkach zawsze na końcu hasła podała skrót cytowanego aktu normatywnego.

Niewątpliwym atutem leksykonu jest także sam dobór haseł, dzięki temu leksykon po prostu świetnie spełnia funkcję podręcznego kompendium bhp w budownictwie. Dzięki tym walorom książkę można polecić nie tylko praktykom w zakresie budownictwa, lecz także wszystkim studentom kierunków związanych z budownictwem i architekturą.
 
Takiego leksykonu jeszcze nie było. Ta nowość na polskim rynku wydawnictw budowlanych stanowi także ewenement na skalę europejską.
 

Dane techniczne

Autor Grażyna Świderska
Wydanie 2010
Liczba stron 380
Okładka miękka
Format B5

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 250 zł 0 zł
  do 250 zł 6 zł
  do 150 zł 10 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl