Uwarunkowania środowiskowe w projektowaniu obszarów mieszkaniowych

Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Monografia "Uwarunkowania środowiskowe w projektowaniu obszarów mieszkaniowych" jest pozycją poświęconą tematyce środowiska mieszkaniowego oraz współczesnych tendencji w zakresie jego kształtowania.
Interdyscyplinarny charakter pracy sprawia, że problematyka przedstawiona została w sposób wielowątkowy zarówno w zakresie rozważań teoretycznych jak i mających wymiar praktyczny. Omówiony w książce stan badań dowodzi, że książka wypełnia lukę wśród pozycji literaturowych poświęconych zagadnieniom sozologii i meteorologii urbanistycznej.

Wśród ważnych problemów badawczych zaprezentowanych w książce wymienić należy również wpływ czynników klimatycznych na planowanie obszarów mieszkaniowych. Pozytywne relacje kształtowane między architekturą, a otoczeniem budowanym przez uwarunkowania środowiskowe, w tym także klimatyczne pozwalają na stworzenie przyjaznych warunków zamieszkania bez szkody dla stanu przyrody, co współcześnie traktowane jest jako priorytet.

W pracy omówiony został proces BIM uwzględniający pełen cykl życia obiektów, niezwykle ważny dla racjonalnego prowadzenia inwestycji od momentu jej planowania, poprzez pierwsze koncepcje projektowe, kończąc na rozbiórce obiektów i poddaniu ich recyklingowi.
W pracy ważnym zagadnieniem jest także wpływ hałasu i drgań na zdrowie człowieka, co w dobie rosnącego natężenia ruchu komunikacyjnego i negatywnych jego konsekwencji wydaje się słusznie podejmowanym w pracy zagadnieniem.

Książkę kończą wnioski, które poza wartością naukową mogą być także wykorzystywane w praktyce, a więc w dążeniu do kształtowania środowiska mieszkaniowego wysokiej jakości uwzględniającego współczesne możliwości materiałowe i technologiczne.

Spis treści

Wstęp

1. Wprowadzenie

2. Miasto - jego struktura przestrzenna i perspektywy rozwoju

3. Zagadnienia prospołeczne w osiedlach mieszkaniowych

4. Podstawowe zagadnienia sozologiczne

5. Uwarunkowania środowiskowe

6. Uwarunkowania klimatyczne

7. Podstawowe zagadnienia energetyczne

8. Uwarunkowania zdrowotne

9. Wybrane współczesne tendencje w projektowaniu środowiska mieszkaniowego

10. Podsumowanie

Dane techniczne

Autor Justyna Kobylarczyk
Wydanie 2018
Liczba stron 265
Okładka miękka
Format A4

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl