Uwarunkowania środowiskowe w projektowaniu obszarów mieszkaniowych

Dostępność: ostatnie egzemplarze
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 38,00 zł 38.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Monografia "Uwarunkowania środowiskowe w projektowaniu obszarów mieszkaniowych" jest pozycją poświęconą tematyce środowiska mieszkaniowego oraz współczesnych tendencji w zakresie jego kształtowania.
Interdyscyplinarny charakter pracy sprawia, że problematyka przedstawiona została w sposób wielowątkowy zarówno w zakresie rozważań teoretycznych jak i mających wymiar praktyczny. Omówiony w książce stan badań dowodzi, że książka wypełnia lukę wśród pozycji literaturowych poświęconych zagadnieniom sozologii i meteorologii urbanistycznej.

Wśród ważnych problemów badawczych zaprezentowanych w książce wymienić należy również wpływ czynników klimatycznych na planowanie obszarów mieszkaniowych. Pozytywne relacje kształtowane między architekturą, a otoczeniem budowanym przez uwarunkowania środowiskowe, w tym także klimatyczne pozwalają na stworzenie przyjaznych warunków zamieszkania bez szkody dla stanu przyrody, co współcześnie traktowane jest jako priorytet.

W pracy omówiony został proces BIM uwzględniający pełen cykl życia obiektów, niezwykle ważny dla racjonalnego prowadzenia inwestycji od momentu jej planowania, poprzez pierwsze koncepcje projektowe, kończąc na rozbiórce obiektów i poddaniu ich recyklingowi.
W pracy ważnym zagadnieniem jest także wpływ hałasu i drgań na zdrowie człowieka, co w dobie rosnącego natężenia ruchu komunikacyjnego i negatywnych jego konsekwencji wydaje się słusznie podejmowanym w pracy zagadnieniem.

Książkę kończą wnioski, które poza wartością naukową mogą być także wykorzystywane w praktyce, a więc w dążeniu do kształtowania środowiska mieszkaniowego wysokiej jakości uwzględniającego współczesne możliwości materiałowe i technologiczne.

Dane techniczne

Autor Justyna Kobylarczyk
Wydanie 2018
Liczba stron 265
Okładka miękka
Format A4

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl