Oddziaływanie pól elektromagnetycznych na środowisko naturalne i środowisko pracy

Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Skrypt składa się z pięciu rozdziałów.

W rozdziale pierwszym jest krótkie przypomnienie podstawowych równań pola elektromagnetycznego. Zawarto też charakterystykę współczesnego środowiska elektromagnetycznego.

W rozdziale drugim opisane są źródła pól elektromagnetycznych różnych częstotliwości oraz praktyczne wskazówki wyznaczania poziomów ich natężeń. Zamieszczone też są wyniki pomiarów pól.

W rozdziale trzecim opisane są przepisy obecnie obowiązujące w Polsce oraz w innych krajach.

Rozdział czwarty obejmuje podstawowe zagadnienia bioelektromagnetyzmu. Bioelektromagnetyzm jako dziedzina wybitnie interdyscyplinarna zajmuje się badaniem pól elektromagnetycznych wewnątrz żywych organizmów, wyznaczaniem ich rozkładów, pomiarami jak też i stymulacją polami zewnętrznymi oraz symulacją zjawisk bioelektromagnetycznych. Bioelektromagnetyzm zajmuje się również oddziaływaniem zewnętrznych pól elektromagnetycznych na organizmy żywe. W skrypcie koncentrowano się przede wszystkim na analizie zjawisk, jakie zachodzą w organizmach poddanych działaniu pola elektromagnetycznego. Nie przedstawiano raczej wyników badań lekarskich, epidemiologicznych ze względu na ich dużą rozbieżność i różnorodność.

W rozdziale piątym opisano wpływ promieniowania podczerwonego, widzialnego, ultrafioletowego i jonizującego na organizmy żywe. Pominięto zupełnie aspekt ochrony środowiska związany bezpośrednio z energetyką jądrową. Koncentrowano się głównie na promieniowaniu jonizującym elektromagnetycznym (promieniowanie X i y). Ze zrozumiałych względów wiele zjawisk opisanych jest w skrypcie w uproszczeniu, niektóre są tylko wspomniane. Dlatego podano do każdego rozdziału bibliografię zawierającą pozycje łatwo dostępne, do czytania których autor gorąco zachęca.

 

Dane techniczne

Autor Michał Zeńczak
Wydanie 2000
Liczba stron 141
Okładka miękka
Format B5

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl