Olgierd Czerner. Architektury istnienie i zachowanie

Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Profesor Olgierd Czemer przybył do Wrocławia W 1947 roku, jak wielu młodych ludzi szukających swojego miejsca w powojennej Polsce. To kiedyś piękne miasto, zniszczone prawie doszczętnie w ostatnich tygodniach wojny, dało mu wykształcenie na wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej i otworzyło przed nim niepowtarzalną szansę realizowania się w wymarzonym zawodzie. To, co wziął od tego miasta, oddał mu z nawiązką. jego nazwisko na trwałe wpisało się w powojenną historię Wrocławia.
Pracując do dziś na uczelni, którą sam ukończył, miał swój udział w kształceniu kolejnych pokoleń architektów. Będąc zaś konserwatorem zabytków Wrocławia w latach 1955-1965, angażował się we wszystko, co mogło się przyczynić do odrestaurowania Wrocławskich zabytków, przywracając miastu jego dawny wygląd. To między innymi dzięki niemu licznie odwiedzający dziś Wrocław turyści mogą znów podziwiać chlubę wrocławian - Rynek i Ostrów Tumski z jego wspaniałymi przykładami architektury sakralnej.

Jednak niewątpliwym dziełem życia profesora stało się powołanie w 1965 roku jedynego w Polsce Muzeum Architektury, którym kierował od momentu jego powstania, aż do przejścia na emeryturę w 1999 roku. Usytuowane w pobernardyńskim kompleksie kościehio-klasztornym, stało się jednym z ważniejszych i charakte-
rystycznych miejsc Wrocławia.

Niniejsza publikacja, zawierająca zaledwie niewielki fragment dorobku naukowego profesora Olgierda Czernera, przygotowana została przez Muzeum Architektury w 75. rocznicę urodzin Jubílata w podzięce za wieloletni trud włożony w budowanie i prowadzenie tej instytucji.

Dane techniczne

Autor Olgierd Czerner
Wydanie 2004
Liczba stron 252
Ilustracje tak
Okładka twarda
Format B5

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl