Fort 45 Marszowiec w Zielonkach i jego otoczenie. Wpływ koncepcji zawartych w pracach konkursowych na potencjalne możliwości zagospodarowania fortu nr 45 w Zielonkach

Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 88,00 zł 88.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Niniejsza monografia stanowi podsumowanie Międzynarodowego konkursu architektoniczno-krajobrazowego Drugie życie fortu. Prace konkursowe są odpowiedzią na próbę zagospodarowania przestrzeni wokół fortu nr 45 w Zielonkach. Są także próbą połączenia propozycji sposobu użytkowania fortu z nową propozycją kreacji centrum wsi. Przedstawione prace uczestników konkursu są wyrazem ich osiągnięć naukowych i twórczych, a sama monografia stanowi formę ich upowszechnienia.

Monografia zawiera także informacje na temat uwarunkowań przestrzennych i geograficznych gminy Zielonki oraz szczegółowy opis idei konkursu, jego przebiegu i wyników. Ważnym elementem monografii jest również podsumowanie, zawierające zestawienie wniosków na podstawie historii obiektu i zaproponowanych przez uczestników konkursu prac.

Monografia przedstawia różne możliwości adaptacji bardzo „wrażliwego krajobrazowo” miejsca, jakim jest zarówno zabytkowy obiekt militarny, jak i jego otoczenie. Podejście zespołów projektowych było bardzo zróżnicowane, różne były także opinie poszczególnych członków jury na temat poszczególnych prac. Rozstrzygnięcie finalne konkursu to efekt wielogodzinnych debat. Przedstawienie go w syntetycznej formie również stanowi istotę niniejszej monografii.

Dane techniczne

Autor Anita Kukulska-Kozieł, Julia Gorzelany, Magdalena Wilkosz-Mamcarczyk, Michał Uruszczak
Wydanie 2020
Liczba stron 202
Ilustracje liczne kolorowe
Okładka miękka
Format A4

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl