Fort 45 Marszowiec w Zielonkach i jego otoczenie. Wpływ koncepcji zawartych w pracach konkursowych na potencjalne możliwości zagospodarowania fortu nr 45 w Zielonkach

Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 88,00 zł 88.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Niniejsza monografia stanowi podsumowanie Międzynarodowego konkursu architektoniczno-krajobrazowego Drugie życie fortu. Prace konkursowe są odpowiedzią na próbę zagospodarowania przestrzeni wokół fortu nr 45 w Zielonkach. Są także próbą połączenia propozycji sposobu użytkowania fortu z nową propozycją kreacji centrum wsi. Przedstawione prace uczestników konkursu są wyrazem ich osiągnięć naukowych i twórczych, a sama monografia stanowi formę ich upowszechnienia.

Monografia zawiera także informacje na temat uwarunkowań przestrzennych i geograficznych gminy Zielonki oraz szczegółowy opis idei konkursu, jego przebiegu i wyników. Ważnym elementem monografii jest również podsumowanie, zawierające zestawienie wniosków na podstawie historii obiektu i zaproponowanych przez uczestników konkursu prac.

Monografia przedstawia różne możliwości adaptacji bardzo „wrażliwego krajobrazowo” miejsca, jakim jest zarówno zabytkowy obiekt militarny, jak i jego otoczenie. Podejście zespołów projektowych było bardzo zróżnicowane, różne były także opinie poszczególnych członków jury na temat poszczególnych prac. Rozstrzygnięcie finalne konkursu to efekt wielogodzinnych debat. Przedstawienie go w syntetycznej formie również stanowi istotę niniejszej monografii.

Dane techniczne

Wydanie 2020
Liczba stron 202
Ilustracje liczne kolorowe
Okładka miękka
Format A4

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 200 zł 0 zł
  do 200 zł 3 zł
  do 150 zł 5 zł
  do 100 zł 9 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl