Odznaki krajoznawcze i regionalne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Katalog odznak PTTK.

Od autora:

Cezurą czasową ograniczającą zakres publikacji są lata od 1959 do 2007. To właśnie w roku 1959 ustanowiono „Odznakę Turystyczną Ziem Zachodnich". Jej obszar zdobywania określono jako ziemie zachodnie Polski (ówczesne województwa: wrocławskie, opolskie, zielonogórskie i szczecińskie) co miało odbicie w symbolice tej odznaki poprzez umieszczenie w jej wizerunku herbów czterech miast: Wrocławia, Opola, Zielonej Góry i Szczecina. Odznaka była trzystopniowa a czas jej zdobywania zakreślono na lata 1959 — 1966, co miało ścisły związek z obchodami 1000-lecia Państwa Polskiego.

Od tamtej pory, do końca 2007 roku, w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym, ustanowiono blisko 350 odznak krajoznawczych i odznak regionalnych. Z tej liczby zdobywać można aktualnie prawie 280 odznak. Pozostałe to odznaki, ustanowione na ściśle określony czas, np. jednego roku, lub odznaki, których zapisy regulaminowe wyczerpały się lub też takie, gdzie ogniwo PTTK je ustanawiające zniknęło z życia Towarzystwa (zaprzestały działalności lub zostały rozwiązane) i nie znalazło się inne ogni-wo kontynuujące weryfikację odznaki.

Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że liczba tych odznak może być inna — większa. Nie o wszystkich odznakach mogę wiedzieć. Nie wszystkie są zgłaszane do Zarządu Głównego PTTK.
Zbigniew Lewandowski

Dane techniczne

Autor Zbigniew Lewandowski
Wydanie 2008
Liczba stron 215
Ilustracje liczne kolorowe
Okładka miękka
Format B5

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl