Harmonogramowanie procesów budowlanych metodami sprzężeń czasowych

1.png
  • nowość
Dostępność: ostatnie egzemplarze
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 63,00 zł 63.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

W pracy przedstawiono szczególne podejście do rozwiązywania zagadnień harmonogramowania przedsięwzięć budowlanych z zastosowaniem zbioru pojęć i metod umożliwiających: identyfikacje problemów szczegółowych, opracowanie modeli obliczeniowych, przeprowadzenie obliczeń i weryfikacje wyników, oraz ocenę błędów. Opracowanie stanowi podsumowanie wieloletnich badań nad rozwojem i doskonaleniem sposobów harmonogramowania przedsięwzięć budowlanych z zastosowaniem Metod Sprzężeń Czasowych (ang. Time Couplings Method TCM).

Przedstawiono główne etapy i kierunki prac badawczych zmierzające do opracowania uzasadnionych naukowo podstaw teoretycznych oraz metod obliczeniowych o charakterze algorytmicznym. Zapewniają one prowadzenie analiz i obliczeń z powtarzalnością procedur oraz z oceną uzyskanych wyników, (ocen cząstkowych i kompleksowych). Podstawowym celem opracowania jest zebranie i usystematyzowanie zagadnień przedstawionych w wielu publikacjach autorów, w celu zaznaczenia obszaru badawczego o szczególnych właściwościach. Przyjęto i rozwinięto założenia badawcze sformułowane przez zespoły profesora Wiktora Afanasjewa i Juliusza Mrozowicza.

Przystępując do formułowania problemów badawczych posłużono się analizą i syntezą zjawisk występujących w procesie budowlanym, a w szczególność§ci w inżynierii przedsięwzięć budowlanych. Obserwacje zjawisk występujących w procesie realizacji przedsięwzięć budowlanych i doświadczenia praktyczne, pozwalają na identyfikację i formułowanie problemów badawczych. Do rozwiązania szeregu zagadnień sprawdzenia uzyskanych wyników posłużono sic metodami obliczeniowymi uzasadniającymi przyjęte założenia i możliwości znalezienia uogólnień. W celu upowszechnienia TCM przedstawiono przykłady obliczeniowe z zastosowaniem MS EXCEL.

Dane techniczne

Autor Zdzisław Hejducki, Magdalena Rogalska
Wydanie 2017
Liczba stron 246
Okładka twarda
Format B5

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl