Tworzymy i chronimy. 95 lat ZAiKS-u

Tworzymy i chronimy. 95 lat ZAiKS-u.JPG
  • nowość
Dostępność: ostatnie egzemplarze
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość egz.
dodaj do schowka

Opis

Piękne wydawnictwo, bogato ilustrowane, także zdjęciami i dokumentami z najwcześniejszych lat istnienia Stowarzyszenia, pozwala prześledzić losy instytucji, która od 1918 roku stoi na straży praw twórców. Rafał Marszałek (autor tekstu) wraz z Maciejem Buszewiczem (autorem opracowania graficznego) prowadzą nas przez różne historyczne zawirowania: od początków XX wieku, przez genezę powstania ZAiKS-u oraz powstawania Ustawy o prawie autorskim, przez czasy wojny, z ich tragicznym dla środowiska twórczego bilansem; działania powojenne, czasy PRL-u i stanu wojennego, aż po przełom 1989 roku i wszystko, co działo się do dziś

W albumie znajdziemy także historię Domu pod Królami, w którym od przeszło półwiecza mieści się dyrekcja generalna ZAiKS-u, a także setki nazwisk, które wiele znaczą dla polskiej kultury. ZAiKS bowiem to przede wszystkim twórcy. Oni sami go stworzyli, sami zasiadają w jego władzach, podejmują wszystkie kluczowe decyzje i angażują się w debaty społeczne, które dotyczą bezpośrednio środowiska artystycznego.

Tytuł „Tworzymy i chronimy. 95 lat ZAiKS-u” nawiązuje do hasła „Tworzymy i chronimy od 1918 roku” – oddającego  zaangażowanie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS zarówno w powstawanie polskiej kultury, jak i szereg działań, służących nie tylko ochronie samej twórczości, ale i artystów.

Dane techniczne

Autor Rafał Marszałek
Wydanie 2013
Liczba stron 195 + CD
Ilustracje liczne kolorowe i czarno-białe
Okładka twarda
Format powiększone A4
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl