Sprężone betonowe zbiorniki na ciecze o ścianie z prefabrykowanych elementów

Dostępność: ostatnie egzemplarze
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 44,00 zł 44.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

W monografii przedstawiona została w sposób kompleksowy problematyka projektowania, konstruowania i technologii wykonania sprężonych betonowych zbiorników na ciecze o ścianach z prefabrykowanych elementów. Przedstawiono wpływ rozwoju technologii sprężania na rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne cylindrycznych zbiorników ze szczególnym uwzględnieniem polskich dokonań na tle światowych realizacji.  

Dużo miejsca poświęcono problematyce projektowania zbiorników cylindrycznych z betonu sprężonego, podając wytyczne i zalecenia stosownych norm i instytutów Naukowych, metodę wyznaczania obwodowego sprężenia oraz sposób modelowania powłok walcowych, sprężonych pojedynczymi cięgnami systemem odcinkowym. Omówiono najczęściej stosowane systemowe rozwiązania cylindrycznych zbiorników o ścianach z prefabrykowanych kołowych i płaskich elementów, ich zachowanie się w procesie sprężania oraz podczas próby szczelności.  

Opierając się na wynikach otrzymanych z badań doświadczalnych przeprowadzonych na rzeczywistych obiektach, przedstawiono analizę obliczeniową tych zbiorników i ocenę rozwiązań systemowych z podaniem zaleceń umożliwiających ich prawidłowe projektowanie i wykonawstwo. Spis treści znajduje się w załącznikach (obrazach).  

Dane techniczne

Autor Andrzej Seruga
Wydanie 2015
Liczba stron 440
Okładka miękka
Format B5

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl