Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952

Dostępność: ostatnie egzemplarze
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

“Sny o Warszawie” to książka ukazująca skutki II wojny światowej w zupełnie inny sposób - nie opowiada o drastycznych wydarzeniach w niemieckich obozach koncentracyjnych, nie przedstawia liczb niewinnych ofiar ani nie nawiązuje do tragicznego finału powstania warszawskiego.

Publikacja Krzysztofa Mordyńskiego opiera się głównie na odbudowie Warszawy, a raczej niepowodzeniach podczas odbudowy i wszelkich czynnikach, które wpłynęły na taki stan rzeczy. Pozycja "Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952" ukazuje wszelkie pomysły na ratowanie stolicy i ówczesną polityczną rzeczywistość, która zweryfikowała te plany.

Lata 1939-1945, a nawet wcześniej. Czasy, gdy człowieczeństwo nie istniało, a świat pogrążał się w największej żałobie w historii, każdego dnia coraz mocniej. To właśnie wtedy Polska ucierpiała najbardziej. To właśnie wówczas stolica zamieniła się w zgliszcza i gruzy, które w żadnym stopniu nie przypominały cudownej Warszawy. Po wojnie planowano ją odbudować, by ponownie stworzyć ukochane miasto wszystkich Polaków.

Planów było mnóstwo, zapału i chęci do realizacji jeszcze więcej. W rzeczywistości piętrzyły się jednak przeszkody. Brak odpowiednich finansów, sytuacja polityczna w kraju... Trudne czasy nastały wtedy dla Polaków, którzy po wojnie musieli nauczyć się żyć od nowa.

Książka Krzysztofa Mordyńskiego "Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952" przedstawia cele architektoniczne i urbanistyczne z zupełnie innej perspektywy. Za wszystkimi konstrukcjami, projektami i rozwiązaniami kryli się bowiem ludzie, którzy włożyli mnóstwo wysiłku w obecny wygląd stolicy Polski. Sentyment do Warszawy, miłość do Ojczyzny, nienawiść do sąsiadów na mapie... to wszystko skumulowało się w jedność i dało siłę zwykłym, polskim mieszkańcom na stworzenie idealnej formy współczesnego miasta.

Dane techniczne

Autor Krzysztof Mordyński
Wydanie 2021
Liczba stron 328
Okładka twarda
Format B5

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl