Rola miast średnich w kształtowaniu systemu osadniczego Polski

Dostępność: ostatnie egzemplarze
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 42,00 zł 42.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Wśród licznych prac dotyczących miast dużych i małych rzadko podejmowana jest problematyka miast średniej wielkości. Tymczasem miasta średnie pełnią ważną funkcję regionotwórczą oraz stabilizują system osadniczy, zapobiegając narastaniu dysproporcji przestrzennych w rozwoju społeczno-gospodarczym kraju. Niniejsza praca stanowi próbę identyfikacji klasy miast średnich oraz określenia jej znaczenia w systemie osadniczym Polski z uwzględnieniem zmian w czasie jak i ich różnicowania regionalnego. Rolę miast średnich w systemie osadniczym kraju i jego regionów badano w ujęciu:

  • strukturalnym (rola względem pozostałych składowych systemu osadniczego, jak i rola względem jego otoczenia);
  • dynamicznym (analiza zmienności czasowo-przestrzennej);
  • klasyfikacyjnym (analiza zróżnicowania miast średnich pod względem osiągniętego poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego).

O ile pierwsza część pracy obejmuje identyfikację, dynamikę i klasyfikację miast średnich to w drugiej części skupiono się na czynnikach ich zmian w zakresie rynku pracy, oddziaływaniu poprzez rynek pracy na ich zaplecze a także na identyfikacji własności zewnętrznego otoczenia badanego podsystemu (systemów osadniczych krajów Europy Środkowej). Doprowadziło to w konkluzji do próby teoretycznego ujęcia problematyki miast średnich.  

Praca jest adresowana zarówno do przedstawicieli środowiska naukowego (geografów, socjologów,  planistów) oraz osób i instytucji zajmujących się gospodarką przestrzenną, zarządzaniem miastami czy polityką społeczną.

Dane techniczne

Autor Anna Runge
Wydanie 2013
Liczba stron 296
Okładka miękka
Format B5

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 250 zł 0 zł
  do 250 zł 6 zł
  do 150 zł 10 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl