Wydawcy

Podręcznik budowania z konopi

PODRĘCZNIK BUDOWANIA Z KONOPII.jpeg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 139,00 zł 139.00
ilość egz.
dodaj do schowka
Wydawca: -
Kod produktu: 52D5-878DE
Pin It

Opis

UWAGA !!! WSZYSTKIE EGZEMPLARZE MAJĄ MAŁY DEFEKT DRUKARSKI - POFAŁDOWANE KRAWĘDZIE BLOKU, JAKBY BYŁY ZAWILGOCONE :-(

Podręcznik budowania z konopi („The Hempcrete Book”), autorstwa Williama Stanwixa i Alexa Sparrow, to pierwsza pozycja na rynku polskim na temat konoplitu lub też betonu konopnego (ang. hempcrete). Jest to również najlepsza z wielu książek o tej tematyce wydanych po angielsku. Największą jej wartością jest fakt, że autorzy to nie tylko pasjonaci zafascynowani tym wspaniałym materiałem, ale przede wszystkim praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Chwała im za to, że znaleźli czas i postanowili podzielić się ze światem tym doświadczeniem w tak obszerny oraz przystępny sposób (znajdziemy tu dużo przykładów zilustrowanych zdjęciami i szczegółowo opisanych).

Ta książka to doskonały przewodnik po technologii konoplitu zarówno dla zawodowych budowlańców i architektów, jak i osób, które planują budowę domu własnymi rękoma. Pełna jest praktycznych wskazówek dotyczących szczegółowych rozwiązań technicznych oraz uwag o najczęstszych błędach z podpowiedziami jak ich unikać.

„The Hempcrete Book” to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z konoplitem i zarazem przebogate kompendium współczesnej, praktycznej wiedzy o tej rewolucyjnej, naturalnej technologii budowlanej. Konoplit to jedyny chyba materiał naturalny, który ma potencjał w nieodległej przyszłości stać się powszechnym w użyciu materiałem budowlanym. Ta książka to pierwszy krok w tym kierunku.

Konoplit, czyli kompozyt wapienno-konopny nazywany także betonem konopnym to materiał budowlany oparty na spoiwie wapiennym oraz paździerzach konopnych. Stosowany jest jako wypełnienie przegród w drewnianej konstrukcji szkieletowej. Charakteryzuje się wysokimi zdolnościami izolowania termicznego, akustycznego a także wysoką paroprzepuszczalnością i pojemnością cieplną. Właściwości te sprawią, że w domu z konoplitu panować będzie zdrowy i komfortowy mikroklimat. Jest to materiał lekki, łatwy w obróbce oraz niezwykle „elastyczny” w fazie budowy, co sprawia, że wypełnić nim można każdy kształt konstrukcji zapewniając równocześnie szczelność obudowy. Pomimo zawartości materiału roślinnego, obecność wapna zapewnia ochronę przed rozwojem korozji biologicznej, zapewniając tym samym czystość i higienę zamieszkania. Ten materiał jest obecnie w Polsce niezwykle intrygujący, budzący coraz większe zainteresowanie.

"Podręcznik budowania z konopi" to polskie wydanie jednej z nielicznych książek dotyczących technologii budowania z konopi - „The Hempcrete Book” i pierwsze w Polsce tak obszerne wydawnictwo o tej tematyce. To bogata w praktyczną, inżynierską wiedzę o nowej odsłonie budownictwa naturalnego autorstwa duetu praktyków o wieloletnim stażu, ekspertów w tej dziedzinie – Williama Stanwixa oraz Alexa Sparrowa. Książka zawiera szereg instrukcji technologicznych, rozwiązań, fotografii, detali konstrukcyjnych a także niepozbawiona jest opisu najczęściej popełnianych błędów i ich konsekwencji co niezwykle ułatwi czytelnikowi własną przeprawę z materiałem podczas budowy własnego domu. Zawarte treści będą nieocenioną pomocą nie tylko dla osób początkujących ale także dla doświadczonych architektów, projektantów i wykonawców, którzy zechcieliby zmierzyć się konopiami i wapnem w praktyce.

Treść podręcznika zawiera również podstawową wiedzę na temat charakterystyki pracy konoplitu, jego właściwości, które są specyficzne i czynią ten materiał wyjątkowym. Podsumowując - jest to encyklopedia praktycznej wiedzy o budowaniu z konopi i wapna.

CZĘŚĆ PIERWSZA: ZASADY BUDOWANIA Z BETONU KONOPNEGO (KOMPOZYTU WAPIENNO-KONOPNEGO)

1. Historia i zastosowania konopi

2. Konopie w budownictwie

3. Podstawowe informacje o wapnie

4. Podstawowe koncepcje związane ze zrównoważonym budownictwem

5. Najważniejsze są podstawy

6. Rodzaje mieszanki wapienno-konopnej

7. Charakterystyka pracy betonu konopnego w budynku

8. Narzędzia i sprzęt

9. Zdrowie i bezpieczeństwo

10. Planowanie budowy

Przykład 1: Budynek Agan Chy

CZĘŚĆ DRUGA: BUDOWANIE Z BETONU KONOPNEGO

11. Ściana z betonu konopnego: omówienie

12. Fundamenty i cokół

13. Konstrukcja nośna

14. Deskowanie

15. Mieszanie składników

16. Układanie mieszanki wapienno-konopnej

17. Podłogi, sufity i izolacja dachu

18. Wykończenia

19. Praktyczne aspekty budowania z betonu konopnego

20. Renowacje i modernizacje

Przykład 2: Dom z kompozytu wapiennokonopnego

CZĘŚĆ TRZECIA: PROJEKTOWANIE BUDYNKU Z BETONU KONOPNEGO

21. Podstawowe zasady projektowania

22. Przybliżona specyfikacja

Przykład 3: Domek Brigde End

23. Spojrzenie w przyszłość

Przypisy

Słowniczek

Źródła

Bibliografia

Indeks

Dane techniczne

Autor William Stanwix, Alex Sparrow
Liczba stron 320
ISBN 9788394122539
Format [mm] powiększone A4

Tytuły polecane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl