Piękno ołtarza i świątyni gotyckiej

Dostępność: brak towaru
Cena: 47,00 zł 47.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Książka przedstawia artykuły poświęcone tematowi piękna ołtarza, liturgicznie aktualnemu w każdej epoce stylowej, i piękna architektury sakralnej, ze szczególnym uwzględnieniem świątyni gotyckiej. Piękno architektury współczesnej jest tutaj omawiane w estetycznym cieniu piękna architektury gotyckiej.

Zebrane artykuły ukazały się w latach 1999–2008. Wyjątek stanowi drugi artykuł, wcześniej niepublikowany.

Pierwszy, z 1999 roku, został opublikowany w wersji francuskojęzycznej w „Polonia Sacra”, czasopiśmie Wydziału Teologicznego Wydawnictwa Naukowego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (nr 5 [49]).

Drugi, publikowany po raz pierwszy, poświęcono św. Tomaszowi z Akwinu, reprezentantowi scholastyki. W opracowaniu omówiono estetykę konstrukcji katedry gotyckiej, naukę o pięknie średniowiecznego autorytetu, człowieka nazywanego „budowniczym niewidzialnej katedry”.

Trzeci artykuł, w wersji francuskojęzycznej, zamieszczono w 2001 roku w „Zeszytach Naukowych Politechniki Śląskiej” w Gliwicach (nr 39), publikowanych przez Wydawnictwo Naukowe Politechniki Śląskiej. Czwarty i piąty, to znaczy z 2004 roku, opublikowany wówczas po polsku, oraz z 2008 roku, w języku francuskim – ukazały się tak jak pierwszy artykuł książki w „Polonia Sacra” (15 [59] i 22 [66]).

Teksty ogłoszone pierwotnie po francusku podano w książce w dwóch wersjach językowych. Dotyczy to trzech artykułów, z wkładką z autorskim materiałem ilustracyjnym.

Ze Wstępu

Dane techniczne

Autor Mirosław Bogdan
Wydanie 2014
Liczba stron 208
Okładka miękka
Format 145 x 205 mm

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 200 zł 0 zł
  do 200 zł 3 zł
  do 150 zł 5 zł
  do 100 zł 9 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl