Wydawcy

Odporność dynamiczna obiektów budowlanych w warunkach wstrząsów górniczych

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 44,00 zł 44.00
ilość egz.
dodaj do schowka
Pin It

Opis

Prowadzenie eksploatacji górniczej pod terenami zagospodarowanymi oraz dążenie
do zmniejszania szkód górniczych w obiektach budowlanych i uciążliwości związanych
z eksploatacją spowodowały rozwój wiedzy na temat ochrony obiektów budowlanych na terenach górniczych.

W monografii przedstawione zostały w sposób zwięzły, bez podawania szczegółów rozwiązań technicznych, podstawowe elementy wiedzy związanej z oddziaływaniem podziemnej eksploatacji górniczej na obiekty budowlane. Omówiono występujące na terenach górniczych deformacje i wstrząsy przypowierzchniowej warstwy górotworu oraz spowodowane nimi obciążenia konstrukcji i uciążliwości użytkowania obiektów.

Dużo miejsca poświęcono geotechnicznym i reologicznym aspektom wpływu eksploatacji górniczej na obiekty budowlane. Przedstawiono wymagania stawiane obiektom budowlanym na terenach górniczych oraz warunki prowadzenia podziemnej eksploatacji górnicze] z uwagi na ochronę obiektów budowlanych. Omówiono zagrożenia mogące występować na terenach górniczych i pogórniczych oraz sposoby przeciwdziałania im.

Monografia przeznaczona jest dla pracowników naukowych, praktyków i studentów, którzy są zainteresowani interdyscyplinarnymi zagadnieniami współdziałania obiektów budowlanych z podłożem poddanym wpływom podziemnej eksploatacji górniczej. Przedstawione informacje mogą być również użyteczne dla osób zajmujących się
zagadnieniami geotechnicznymi i budowlanymi związanymi z górnictwem odkrywkowym, a także dla osób niezwiązanych bezpośrednio z górnictwem. 

 

Tytuły polecane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl