Miasto to nie architektoniczna zabawa

Dostępność: ostatnie egzemplarze
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 67,00 zł 67.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Książka próbuje zwrócić uwagę na istotne zagadnienia związane z kreowaniem, użytkowaniem i przeżywaniem miasta — ważnymi aspektami determinującymi jakość przyjaznego człowiekowi środowiska zbudowanego

 

SPIS TREŚCI:

 

Wstęp

 

I. Miasto i architektura - czym są?

II. Nieco teorii

III. Ideał - znaczący element dla kreacji miasta

IV. Kontekstualizm

V. Innowacja - rezultat kontekstu i kontynuacji tradycji

VI. Doświadczanie przestrzeni

VII. Zbudowane środowisko - aspekt kulturowy

VIII. Miasto to nie architektoniczna zabawa

IX. Mieszkać inaczej

X. Przestrzeń publiczna

XI. Zobaczyć przyszłość
 

dr. Romuald Maksimilian Loegler (autor ) – "Jakość publicznych przestrzeni jest odczytywana nie tylko poprzez praktyczne walory, ale też kategorie estetycznych i emocjonalnych doznań, niejednokrotnie decydujących o akceptacji przestrzeni jako przyjaznej człowiekowi. Wspomniane emocjonalne i estetyczne przeżycie przestrzeni, jej pozytywne oddziaływanie na jakość życia, fizyczny i intelektualny rozwój człowieka uzależnione są w dużej mierze od jakości architektury"


prof. zw. dr hab. arch. Wojciech Buliński
– „… monografię napisał Autor, który jak mało kto posiada kwalifikacje, w szczególności zawodowe — twórcze, ażeby zajmować się w sensie teoretycznym, jak również praktycznym problematyką budowy miast w aspekcie zarówno urbanistycznym, jak i architektonicznym. Romuald Loegler to jeden z najbardziej liczących się architektów polskich doby współczesnej, którego działalność wykracza poza granice naszego kraju. Dorobek twórczy Autora monografii to ogromna ilość projektów architektonicznych i urbanistycznych (w wielkiej liczbie zrealizowanych), jak również konkursów architektonicznych i urbanistycznych oraz opracowań teoretycznych, studialnych. Autor recenzowanej monografii posiada tak ogromny zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej, że bezdyskusyjna jest zasadność podjęcia się przez Niego teoretycznej rozprawy o przedmiocie, w którym jest wybitnym znawcą. Zawarta w niej treść merytoryczna stanowi cenny wkład Autora w dorobek teoretyczny dotyczący rozwoju współczesnej myśli architektonicznej jako części składowej szeroko pojętych problemów budowy miast. Podjęcie tej problematyki jako tematu publikacji jest tym bardziej cenne, że współczesna polska literatura teoretyczna w tym zakresie jest bardzo znikoma, prawie że nieobecna”.


prof. zw. dr hab. arch. Janusz A. Włodarczyk
– „... Całość wywodu przedstawionego w książce Romualda Loeglera Miasto to nie architektoniczna zabawa oceniam jako przejrzystą i przekonującą. Dodatkowym atutem tekstu jest znany powszechnie dorobek projektowy Autora potwierdzony realizacją niezmiernie bogatą. Teoria i praktyka są tu — jak piszę w moich książkach — jak dwie części stanowiące jedność, jak dwie połówki jabłka, owocu-symbolu. Książka wzbogaci, niewątpliwie, nasz skromny krajowy dorobek z zakresu teorii architektury jako zwarte, monograficzne opracowanie książkowe, które pojawi się na rynku ogólnie dostępnym, trafiając, co ważne, nie tylko w ręce wąskiej grupy specjalistów. Sprzyjać będzie temu estetyczny wygląd książki, a także dobry tekst wzbogacony dobrymi ilustracjami. Uważam, że książka Romualda Loeglera stanowi istotny wkład w rozwój teorii architektury jako dyscypliny filozoficzno-naukowej”.

 

Podsumowanie

Przypisy

Bibliografia

Indeks nazwisk

Źródła ilustracji

 

An Abstract

Die ZUsammenfassung

Romuald Loegler - Kalendarium

 

Dane techniczne

Autor Romuald M. Loegler
Liczba stron 135
Ilustracje liczne kolorowe
Okładka miękka ze skrzydełkami
Format 210 x 210 mm

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl