Kontraktowanie realizacji przedsięwzięć budowlanych

Kontraktowanie realizacji przedsięwzięć budowlanych.jpg
  • nowość
Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie kwestii organizacyjnych i ekonomicznych związanych z kontraktowaniem realizacji przedsięwzięć budowlanych w ramach istniejącego porządku prawnego. Omówiono także szczególne rodzajów umów związane z realizacją przedsięwzięć budowlanych, takie jak umowy o projekt i budowę, umowy o zarządzanie przedsięwzięciem budowlanym i inne, funkcjonujące w obrębie budownictwa.

Istotnym walorem pracy jest prezentacja nowoczesnych systemów realizacji – zarówno form kontraktów budowlanych różniących się sposobem określania wynagrodzenia i sposobu podziału ryzyka finansowego, jak i strategii realizacji przedsięwzięć, sposobów podziału zadań i układów stosunków umownych – sprawdzonych w krajach wysoko rozwiniętych.

Problemy podjęte w pracy należy uznać za ważne i aktualne, a sposoby ich potraktowania za wartościowe. Obserwowany wzrost komplikacji, związanych z podejmowaniem i prowadzeniem przedsięwzięć budowlanych skłania do bardziej precyzyjnego formułowania umów o projekt i budowę, a także o zarządzanie przedsięwzięciem budowlanym. Recenzowana praca wpisuję się w ten nurt. Stanowi to jej istotny walor, który wzmacniają dodatkowo prezentowane w pracy przykłady. Układ pracy jest prawidłowy. Kolejność rozdziałów logiczna czyniąca ją spójną i kompleksową.
prof. dr hab. Stanisław Belniak, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Istotnym walorem pracy jest prezentacja nowoczesnych systemów realizacji – zarówno form kontraktów budowlanych różniących się sposobem określania wynagrodzenia i sposobu podziału ryzyka finansowego, jak i strategii realizacji przedsięwzięć, sposobów podziału zadań i układów stosunków umownych – sprawdzonych w krajach wysoko rozwiniętych. W Polsce inwestorzy i przedsiębiorstwa budowlane nie mają jeszcze dużych doświadczeń w ich stosowaniu. Niezbędne zagadnienia natury prawnej zostały wyjaśnione w sposób bardzo rzeczowy, a zarazem zrozumiały dla dużego grona adresatów pracy.
dr hab. inż. Piotr Jaśkowski , Politechnika Lubelska

Mocną stroną podręcznika są dobrze przedstawione zagadnienia: strategii przetargowej, negocjacji w procedurach wyboru wykonawcy usług budowlanych oraz wieloaspektowe ujęcie problematyki umów zawieranych w procesach inwestycyjno-budowlanych. Szczególnie podkreślam użyteczność podręcznika dla studentów chcących zapoznać się z uwarunkowaniami, procedurami, formami, konsekwencjami zawieranych umów na usługi budowlane. Zagadnienia te są przedstawiane w innych podręcznikach fragmentarycznie. W publikacji Andrzeja Koseckiego wykład w tym kontekście cechuje się kompleksowością ujęcia! Książka jest napisana w sposób zrozumiały dla każdego czytelnika, opisy działają na wyobraźnię, pozwalając zrozumieć istotne kwestie poszczególnych zagadnień. Autor przedstawił w podręczniku zarówno zagadnienia podstawowe jak i treści wypracowane przez naukowców w przedmiocie kontraktowania realizacji przedsięwzięć budowlanych. Podręcznik może być pomocny nie tylko studentom kierunków związanych z budownictwem, ale też wielu młodym inżynierom funkcjonującym w budownictwie. 
dr hab. inż. Roman Marcinkowski, Politechnika Warszawska, Wydział Budownictwa Mechaniki i Petrochemii w Płocku

Dane techniczne

Autor Andrzej Kosecki
Wydanie 2019
Liczba stron 210
Okładka miękka
Format B5

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 200 zł 0 zł
  do 200 zł 3 zł
  do 150 zł 5 zł
  do 100 zł 9 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl