Detale architektury betonowej ( beton architektoniczny )

detale arch beton 2.jpg
  • nowość
Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 57,00 zł 57.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Drugi tom albumu  „Detale architektury betonowej” prezentuje przed Państwem zbiór architektury polskiej, w której beton odgrywa rolę pierwszorzędną.
Po raz kolejny pragnieniem autora i redakcji jest ukazanie tego, co buduje autonomię polskiej architektury betonowej w XXI wieku, i tego, co dowodzi o jej różnorodności – niezależnie od źródeł i pretekstów formalnych. Opracowanie „Detale architektury betonowej cz. 2” jest próbą określenia stanu wiedzy technicznej i stopnia świadomości materiałowej w traktowaniu betonu oraz identyfikacji ideowych sensów architektury.

Prezentowane w monografii budowle obrazują dwa główne założenia ustalające formułę wydawnictwa. Po pierwsze – architektura jest zawsze próbą materializacji idei – zatem publikowane rzuty, przekroje, elewacje muszą pokazać jak najpełniejszy obraz demonstrowanych rzeczy. Po drugie – poprzez prezentację detali architektonicznych chcemy ukazać autorską wersję idealizacji materii, wywyższenia budulca i nazwania techniki, która rozszerza spektrum oryginalności betonu w architekturze. Tak ustanowiony porządek jest sposobem przedstawienia architektury betonowej poprzez jej formalną reprezentację oraz kreację znaczeń polegającą na przeniesieniu indywidualnej emocji w betonowy budulec. W tym kontekście detal jest oczywistym końcem dla materializacji idei jak i początkiem idealizowania architektury betonowej.

Architektura betonowa wskazuje na fakt, że dzieła, choć budowane z tego samego betonowego tworzywa, tworzą światy form i znaczeń zaskakująco odległy od siebie. Budynki różnią się od siebie nie tylko wyrazem formalnym, ale także twórczym podejściem do istoty architektury. Detal wydaje się – w tym kontekście – szczegółową logiką, która stara się kontynuować opowieść twórcy o budynku i wydaje się mieć tę samą moc, którą architekt zawarł w całej strukturze budowli. Detal w architekturze betonowej może być zatem traktowany jako integralny składnik arbitralnej formy.
Drugi numer prezentowanej monografii stanowi przegląd najnowszych realizacji polskiej architektury betonowej z lat 2017-2021. Jest także pięknie zilustrowanym zbiorem tekstów, które przybliżą czytelnikom doświadczenia teoretyków i praktyków. Pragniemy, aby na łamach „Detali architektury betonowej” prezentować Państwu to, co najważniejsze i najbardziej reprezentatywne we współczesnej architekturze polskiej, i to, co tworzy jej wyjątkową, niepowtarzalną wartość.

Dane techniczne

Autor Marcin Charciarek
Wydanie 2021
Liczba stron 134
Ilustracje przeszło 200 kolorowych i cz/b
Okładka miękka
Format 280x280 mm

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl