Atlas współczesnej architektury miejskiej

Dostępność: ostatnie egzemplarze
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 179,00 zł 179.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do schowka

Opis

Opracowanie prezentuje najnowsze rozwiązania i technologie oraz pomysły twórców współczesnej architektury miejskiej na świecie. Ponad 300 wspaniale zilustrowanych przykładów, przedstawionych na 600 stronach, stanowi źródło informacji i inspiracji zarówno dla architektów, studentów i urbanistów. Każdemu z zaprezentowanych w książce przykładów towarzyszy zwięzły opis miejsca realizacji, uzupełniony o pełną listę twórców zaangażowanych w powstanie projektu.

W publikacji znaleźć można przykłady innowacyjnych metod tworzenia, zarządzania i utrzymywania otwartych przestrzeni publicznych. Warto pamiętać, że proces projektowania tych stref nie kończy się z chwilą stworzenia nowego parku. Projekty te stanowią raczej próbę zmierzenia się z problemami, które zostaną rozwiązane dopiero za jakiś czasu. To bardziej doświadczenie mające na celu określenie możliwości i oszacowanie przeszkód - zebranie informacji o lokalnych warunkach, miejscowej kulturze i potrzebach mieszkających tu ludzi.

Wybór projektów, które znalazły się w książce, świadczy o tym, że pod hasłem „krajobraz miejski" opisane zostaly nie tylko parki i ogrody, ale także odzyskiwane opuszczone tereny, które przekształca się w nowe przestrzenie publiczne.
Pragnienie promocji zdrowego trybu życia i bliższego kontaktu z naturą sprawiło, że architekci, architekci krajobrazu i planiści we współpracy z władzami miast odzyskują opuszczone nabrzeża, tereny poprzemysłowe, obszary skażone toksycznymi odpadami i zanieczyszczone rzeki.

Istnienie otwartych przestrzeni publicznych przekłada się na korzyści na poziomie społecznym, zdrowotnym, ekologicznym i ekonomicznym. Z punktu widzenia rewitalizacji obszarów miejskich projekty omówione w tej publikacji służą nie tylko
ochronie środowiska naturalnego, sprawíając, że staje się ono przyjaźniejsze, ale przyczyniają się również do reínwestycji, wzrostu cen gruntu i wzmocnienia więzi społecznych.

SPIS TREŚCI:
 
Wstęp 8

1. OGRODY, PARKI, PARKI LINEARNE I PLACE 10
 
2. PRZESTRZEŃ WOKÓŁ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ 146

3. PRZESTRZEŃ PUBLICZNA WOKÓŁ OSIEDLI MIESZKANIOWYCH 248

4. PLACE ZABAW, OGRODY ZOOLOGICZNE I BOTANICZNE, CMENTARZE 282
 
5. OBIEKTY INFRASTRUKTURALNE 364

6. RENOWACJA NADMORSKICH BULWARÓW I NADBRZEŻY RZECZNYCH 404
 
7. ROZBUDOWA NADMORSKICH BULWARÓW I NADBRZEŻY RZECZNYCH 492
 
8. PROJEKTY 560
 
Skorowidz 598

Dane techniczne

Wydanie 2012
Liczba stron 599
Ilustracje wydanie albumowe
Okładka twarda
Format 235 x 295 mm

Tytuły polecane

Koszty dostawy
Paczkomaty InPost Kwota zakupów Koszt przesyłki przedpłata
  powyżej 450 zł 0 zł
  do 250 zł 6,5 zł
  do 250 zł 13 zł

Kurier DPD Przedpłata Płatność za pobraniem
  11 zł 15 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja: N4K.eu
Sklep internetowy Shoper.pl